Irodalomtörténész, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének tudományos főmunkatársa. Korábban tanított a Szegedi Tudományegyetemen, az ELTE több szakkollégiumában, illetve vendégprofesszorként a Bécsi Egyetemen is. A narratológia területén elsősorban az elbeszélés társadalmi kommunikációban betöltött szerepével foglalkozik, mely kérdések a narratológiát a társadalomelméletekkel és a kritikai kultúrakutatással közös térben helyezik el. Kutatásainak középpontjában jelenleg a korporális narratológia, a mikroelbeszélések problémája és az alkalmazott narratológia áll.
Fontosabb narratológiai szempontú tanulmányai:
- Gneis: Ein Experiment zum korporalen Lesen des Daseins ohne narrative und axiomatische Kratone, Sammelband Wolfgang Müller-Funk/Gábor Schein (Hrsg.), Péter Nádas‘ Parallelgeschichten. Lektüren, Essays und ein Gespräch, Narr Francke Attempto Verlag, 2020, 55-66.
- Test, idegenség, modernitás: Kaffka Margit és a modernség női arca, Irodalmi Szemle 2016/9, 58-70.
- Empátia, idegenség és „szép(er)nőség”: A testek narratív megalkotása a Lila ákácban, ItK 2016/2, 248-257.
- Korporális narratológia és idegenség: egy kontextuális narratológia továbbgondolása, Irodalomismeret, 2015/1, 30-39.
- Idegen testek: (Xenológia, modernség és feminizmus az ezredfordulón, avagy a társadalmi nyilvánosság újabb szerkezetváltozása), Helikon Irodalomtudományi Szemle 2011/1-2, 87-96.